15 05, 2018

ЗА НЕД ДО со 14 медали за Македонија од Светскиот куп во боречки вештини во Грција

By | 2018-05-15T14:06:44+10:00 May 15th, 2018|Sport|0 Comments

Македонскиот тим, кој оваа година скромно броеше 9 натпреварувачи зеде учество на Светскиот шампионат во боречки вештини кој се одржа во Сер – Република Грција [12 – 13 мај 2018]. Шампионатот беше во организација на Светската федерација за боречки вештини а реализација на домаќинот – Грчката федерација за боречки вештини под покровителство на градоначалникот на [...]

13 05, 2018

Првиот ден од Светскиот куп во Грција Македонија го заврши со 7 златни и 2 сребрени медали

By | 2018-05-13T15:50:35+10:00 May 13th, 2018|Latest News, Sport|0 Comments

Академијата за боречки вештини "ЗА НЕД ДО" од Битола како претставник во Светската федерација за боречки вештини и оваа година зема учество на Светскиот куп во боречки вештини кој се одржува во Сер - Република Грција кој се одржува викендов во организација на Грчката федерација за боречки вештини а со поддршка на градоначалникот на Сер. [...]

13 03, 2018

Македонија со успехот на “ЗА-НЕД-ДО” прва на Балканот

By | 2018-03-13T02:56:14+11:00 March 13th, 2018|Latest News, Sport|0 Comments

Академијата за боречки вештини "ЗА-НЕД-ДО" од Битола која е официјален претставник при [WFMC] Светскиот совет за боречки спортови и вештини за Република Македонија во периодот од 9-ти до 10-ти Март 2018 година зеде учество на првиот Балкански шампионат кој се одржа во Брчко, Федерација Босна и Херцеговина. На настанот од големо значење во светот на [...]

19 07, 2017

Vardar Upset Malmö as Seven Go Through

By | 2017-07-19T13:32:53+10:00 July 19th, 2017|Latest News, Sport|0 Comments

Well clear in the Swedish Allsvenskan, Malmö was knocked out of the UEFA Champions League by Vardar on a night when six other teams progressed to the third qualifying round. Second qualifying round deciders (click for details) Tuesday games Alashkert 1-3 BATE (agg: 2-4) Astana 1-1 Spartaks Jūrmala (agg: 2-1) Budućnost Podgorica 0-0 Partizan (agg: 0-2) Samtredia 0-1 [...]